§ 33. Дорожні знаки
33.1
Дорожні знаки — це засоби організації дорожнього руху, які представляють собою стандартизовані графічні малюнки, що передають певні повідомлення учасникам дорожнього руху.

Дорожні знаки, що застосовуються в усьому світі можна розділити на дві системи: європейську і англосаксонську, з незначними відмінностями і доповненнями. Дорожні знаки в Україні, країнах СНД, Європі та багатьох інших країнах відповідають Віденської конвенції про дорожні знаки і сигналах.
33.1 — Попереджувальні знаки
Попереджувальні знаки інформують водіїв про наближення до небезпечної ділянки дороги і характер небезпеки. Під час руху по цій ділянці необхідно вжити заходів для безпечного проїзду.
33.2 — Знаки пріоритету
Знаки пріоритету встановлюють черговість проїзду перехресть, перехрещень проїзних частин або вузьких ділянок дороги.
33.3 — Заборонні знаки
Заборонні знаки запроваджують або скасовують певні обмеження в русі.
33.4 — Наказові знаки
Наказові знаки показують обов'язкові напрямки руху або дозволяють деяким категоріям учасників рух по проїзній частині чи окремих її ділянках, а також запроваджують або скасовують деякі обмеження.
33.5 — Інформаційно-вказівні знаки
Інформаційно-вказівні знаки запроваджують або скасовують певний режим руху, а також інформують учасників дорожнього руху про розташування населених пунктів, різних об'єктів, територій, де діють спеціальні правила.
33.6 — Знаки сервісу
Знаки сервісу інформують учасників дорожнього руху про розташування об'єктів обслуговування.
33.7 — Таблички до дорожніх знаків
Таблички до дорожніх знаків уточнюють або обмежують дію знаків, разом з якими вони встановлені.