Горизонтальна розмітка
Розмітка 1.1
Вузька суцільна
Вузька суцільна лінія — поділяє транспортні потоки протилежних напрямків і позначає межі смуг руху на дорогах; позначає межі проїзної частини, на які в'їзд заборонено; позначає межі місць стоянки транспортних засобів, майданчиків для паркування і край проїзної частини доріг, не віднесених за умовами руху до автомагістралей.

Лінію 1.1 перетинати забороняється. Але якщо цією лінією позначено місце стоянки, майданчик для паркування або край проїзної частини, суміжний з узбіччям, то лінію перетинати дозволяється.

Як виняток, за умови забезпечення безпеки дорожнього руху, дозволяється перетинати лінію 1.1 для об'їзду нерухомої перешкоди, розміри якої не дають змоги здійснити її безпечний об'їзд, не перетинаючи цю лінію, а також обгону поодиноких транспортних засобів, що рухаються із швидкістю менше 30 км/год.


Розмітка 1.2
Широка суцільна
Широка суцільна лінія — позначає край проїзної частини на автомагістралях або межі смуги для руху маршрутних транспортних засобів. У місцях, де на смугу маршрутних транспортних засобів дозволено заїзд іншим транспортним засобам, ця лінія може бути переривчастою.

Лінію 1.2 дозволяється перетинати в разі вимушеної зупинки, якщо цією лінією позначено край проїзної частини, суміжний з узбіччям.
Розмітка 1.3
Поділяє транспортні потоки протилежних напрямків на дорогах, які мають чотири і більше смуг руху.

Лінію 1.3 перетинати забороняється.
Розмітка 1.4
Позначає місця, де заборонено зупинку та стоянку транспортних засобів. Застосовується самостійно або в поєднанні із знаком 3.34 і наноситься біля краю проїзної частини або по верху бордюру.
Знак № 3.34
Зупинку заборонено
Розмітка 1.5
Поділяє транспортні потоки протилежних напрямків на дорогах, які мають дві або три смуги. Позначає межі смуг руху, за наявності двох і більше смуг, призначених для руху в одному напрямку.

Дозволяється перетинати лінію з будь-якого боку.
Розмітка 1.6
Лінія наближення
Лінія наближення — переривчаста лінія, в якій довжина штрихів утричі перевищує проміжки між ними — попереджає про наближення до розмітки 1.1 або 1.11, яка поділяє транспортні потоки протилежних або попутних напрямків.

Дозволяється перетинати лінію з будь-якого боку.
Розмітка № 1.1
Вузька суцільна
Розмітка № 1.11
Розмітка 1.7
Переривчаста лінія з короткими штрихами і рівними їм проміжками — позначає смуги руху, а також напрямок головної дороги в межах перехрестя.

Дозволяється перетинати лінію з будь-якого боку.
Розмітка 1.8
Широка переривчаста
Широка переривчаста лінія — позначає межу між перехідно-швидкісною смугою розгону або гальмування і основною смугою проїзної частини (на перехрестях, перехрещеннях доріг на різних рівнях, у зоні автобусних зупинок тощо).

Дозволяється перетинати лінію з будь-якого боку.
Розмітка 1.9
Позначає межі смуг руху, на яких здійснюється реверсивне регулювання. Поділяє транспортні потоки протилежних напрямків (при вимкнених реверсивних світлофорах) на дорогах, де здійснюється реверсивне регулювання.

На ділянці дороги між реверсивними світлофорами лінію 1.9 дозволяється перетинати, якщо вона розташована праворуч від водія.

При ввімкнених сигналах зеленого кольору у реверсивних світлофорах лінію 1.9 дозволяється перетинати з будь-якого боку, якщо вона поділяє смуги, по яких рух дозволено в одному напрямку. У разі вимкнення реверсивних світлофорів водій повинен негайно перестроїтися праворуч за лінію розмітки 1.9.

Лінію 1.9, що розміщена ліворуч, при вимкнених реверсивних світлофорах перетинати забороняється.

Розмітка 1.10.1
Позначає місця, де заборонено стоянку. Застосовується самостійно або разом із знаком 3.35 і наноситься біля краю проїзної частини або по верху бордюру.
Знак № 3.35
Стоянку заборонено
Розмітка 1.10.2
Позначає місця, де заборонено стоянку.
Розмітка 1.11
Поділяє транспортні потоки протилежних або попутних напрямків на ділянках доріг, де перестроювання дозволено лише з однієї смуги. Позначає місця, призначені для розвороту, в'їзду і виїзду з майданчиків для стоянки тощо, де рух дозволено лише в один бік.

Лінію 1.11 дозволяється перетинати тільки з боку її переривчастої частини, а з боку суцільної — лише по завершенні обгону чи об'їзду перешкоди.
Розмітка 1.12
Стоп-лінія
Стоп-лінія — позначає місце, де водій повинен зупинитися за наявності знака 2.2 або при сигналі світлофора чи регулювальника, що забороняє рух.
Знак № 2.2
Проїзд без зупинки заборонено
Розмітка 1.13
Позначає місце, де водій повинен у разі потреби зупинитися і дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по перехрещуваній дорозі.
Розмітка 1.14.1
Зебра
Зебра — позначає нерегульований пішохідний перехід.
Розмітка 1.14.2
Позначає пішохідний перехід, де рух регулюється світлофором.
Розмітка 1.14.3
Зебра
Зебра — позначає нерегульований пішохідний перехід з підвищеною вірогідністю виникнення дорожньо-транспортних пригод.
Розмітка 1.14.4
Зебра
Зебра — позначає нерегульований пішохідний перехід для сліпих піщоходів.
Розмітка 1.14.5
Позначає пішохідний перехід для сліпих піщоходів, де рух регулюється світлофором.
Розмітка 1.15
Позначає місце, де велосипедна доріжка перетинає проїзну частину.
Розмітка 1.16.1
Позначає напрямні острівці в місцях поділу, розгалуження або злиття транспортних потоків.
Розмітка 1.16.2
Позначає напрямні острівці в місцях поділу, розгалуження або злиття транспортних потоків.
Розмітка 1.16.3
Позначає напрямні острівці вмісцях поділу, розгалуження або злиття транспортних потоків.
Розмітка 1.16.4
Позначає острівці безпеки.
Острівець безпеки — технічний засіб регулювання дорожнього руху на наземних пішохідних переходах, конструктивно виділений над проїзною частиною дороги та призначений як захисний елемент для зупинки пішоходів під час переходу проїзної частини дороги. До острівця безпеки належить частина розділювальної смуги, через яку пролягає пішохідний перехід.
Розмітка 1.17
Позначає зупинки маршрутних транспортних засобів і таксі.
Розмітка 1.18
Показує дозволені на перехресті напрямки руху по смугах. Застосовується самостійно або в поєднанні із знаками 5.16 та 5.18 . Розмітка із зображенням тупика наноситься для зазначення того, що поворот на найближчу проїзну частину заборонено. Розмітка, яка дозволяє поворот ліворуч з крайньої лівої смуги, дозволяє також розворот.
Знак № 5.18
Напрямок руху по смузі
Знак № 5.16
Напрямок руху по смузі
Розмітка 1.19
Попереджає про наближення до звуження проїзної частини (ділянки, де зменшується кількість смуг руху в даному напрямку) або до лінії розмітки 1.1 чи 1.11, яка поділяє транспортні потоки протилежних напрямків. У першому випадку може застосовуватися в поєднанні із знаками 1.5.1, 1.5.2 або 1.5.3.
Знак № 1.5.1
Звуження дороги
Знак № 1.5.2
Звуження дороги
Знак № 1.5.3
Звуження дороги
Розмітка № 1.1
Вузька суцільна
Розмітка № 1.11
Розмітка 1.20
Попереджає про наближення до розмітки 1.13.

Розмітка № 1.13
Розмітка 1.21
Напис «СТОП» — попереджає про наближення до розмітки 1.12 (стоп-лінія), коли вона застосовується в поєднанні із знаком 2.2.

Розмітка № 1.12
Знак № 2.2
Розмітка 1.22
Попереджає про наближення до місця, де встановлено пристрій примусового зниження швидкості руху транспортних засобів.

Розмітка 1.23
Показує номер дороги (маршруту).

Розмітка 1.24
Позначає смугу, призначену для руху лише маршрутних транспортних засобів.
Розмітка 1.25
Дублює зображення знака 1.32.
Знак № 1.32
Пішохідний перехід
Розмітка 1.26
Дублює зображення знака 1.39.
Знак № 1.39
Аварійно небезпечна ділянка
Розмітка 1.27
Дублює зображення знака 3.29.
Знак № 3.29
Обмеження максимальної швидкості
Розмітка 1.28
Дублює зображення знака 5.38.
Знак № 5.38
Місце для стоянки
Розмітка 1.29
Позначає доріжку для велосипедистів.
Розмітка 1.30
Позначає місця стоянки транспортних засобів, які перевозять осіб з інвалідністю чи на яких установлено розпізнавальний знак "Водій з інвалідністю".

{Пункт 1.30 розділу 34 в редакції Постанови КМ № 553 від 11.07.2018}
Розпізнавальний знак «Водій з інвалідністю»
Квадрат жовтого кольору із стороною 150 мм і чорним зображенням символу таблички 7.17.