§ 26. Рух у житловій та пішохідній зоні
26.1
Пішоходам дозволяється рухатися у житловій та пішохідній зоні як по тротуарах, так і по проїзній частині. Пішоходи мають перевагу перед транспортними засобами, але не повинні створювати безпідставних перешкод для їхнього руху.
26.2
У житловій зоні (див. знак 5.31) забороняється:

  • а)транзитний рух транспортних засобів;
  • б)стоянка транспортних засобів поза спеціально відведеними місцями і таке їх розташування, яке утруднює рух пішоходів і проїзд оперативних чи спеціальних транспортних засобів;
  • в)стоянка з працюючим двигуном;
  • г)навчальна їзда;
  • ґ)рух вантажних автомобілів, тракторів, самохідних машин і механізмів (крім тих, що обслуговують об'єкти і громадян, виконують технологічні роботи або належать громадянам, що проживають у цій зоні).
Знак № 5.31
Житлова зона
Житлова зона — дворові території, а також частини населених пунктів, позначені дорожнім знаком 5.31.
26.3
У пішохідну зону (див. знак 5.33) в'їзд дозволяється лише транспортним засобам, що обслуговують громадян і підприємства, які розташовані у зазначеній зоні, а також транспортним засобам, що належать громадянам, які проживають або працюють у цій зоні, чи автомобілям (мотоколяскам), позначеним розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю», якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять пасажирів з інвалідністю. Якщо до об'єктів, розташованих на цій території, є інші під'їзди, водії повинні користуватися лише ними.
Знак № 5.33
Пішохідна зона
Розпізнавальний знак «Водій з інвалідністю»
Квадрат жовтого кольору із стороною 150 мм і чорним зображенням символу таблички 7.17.
26.4
Під час виїзду з житлової та пішохідної зони водії повинні дати дорогу іншим учасникам дорожнього руху.