Новини

Як доглядати за салоном автомобіля - 5 порад

У ході експлуатації автомобіля найвідчутніше зношується двигун і ходова частина. Хоч не так помітно, але салон теж отримує сліди тривалої експлуатації. Це і бруд, який застарів і не відчищається, потертості, "просідає" бокова пітримка сидінь тощо.

Періодична чиста. Щоб в салоні зберігався приємний запах та не було пилюки, потрібно періодично його чистити. Достатньому потужного пилосмока, але раз на рік можна застосувати хімікати. Професійна хімчиста автомобіля коштує близько 1 тис грн.


Чистка шкіряного салону. Шкіряну оббивку потрібно чистити обережно та дозовано. Якщо нанести забагато хімії, шкіра може потріскати. У цьому випадку також потрібно добре підготуватися перш, ніж приступити до чистки. Зокрема потрібно вибрати хімічний засіб і вивчити інструкцію, що не "перетримати" хімію на оббивці. Після чистки шкіру потрібно обезжирити спеціальним кремом.


Нарощування бокової підтримки. Якщо автомобілю понад 10 років, в нього може змінитися форма сидіння. Не обов'язково купувати нові. Фахівці міняють поролон, який просів. Також можна наростити бокову підтримку, якщо із заводу вона була замалою.


Фільтр салону та повітроводів. Регулярно потрібно міняти фільтр салон, який подає повітря у повітроводи. Застарілі фільтри пропускають пил і він дме у салон та на ваш одяг. Крім цього, у повітроводах збираються бактерії та може утворюватися грибок. Для їх чистки є спецільні хімічні засоби.


Чохли. Для уникнення потертостей керма, сидінь та елементів, з якими контактує водій, можна використати чохли. Найбільший недолік чохлів - важко підібрати варіант, який би естетично вписувався до інтер'єру автомобіля. Чохли для сидінь є двох типів: "майки", які частково закривають поверхню сидіння та повнорозмірні. Для керма є також чохли, які можна власноруч обшити. Нитку продають в комплекті з матеріалом. Це може бути і шкіра, і замінник.