Новини

Пробито колесо? Покроковий гід як поміняти колесо

Чи це повідомлення від датчика, чи несподіваний гуркіт ззовні, але ти точно розумієш, коли в авто спустило шину. Як поміняти колесо? Що робити зі зламаним? Ось кілька порад на цю тему.

Що потрібно, щоб замінити колесо?


Перш ніж закатати рукави та уявити себе автомеханіком, переконайся, що у багажнику є запасне колесо. Якщо його немає, необхідно зателефонувати у сервісну службу.
Якщо у тебе є запаска, окрім неї знадобиться домкрат, гайковий ключ та інструкція, як виконати роботу.


Було б також непогано мати пару рукавичок та робочий ліхтарик. Якщо тобі не доводилось потрапляти у подібні ситуації, саме зараз краще перевірити чи є ці речі у твоєму авто про всяк випадок.

Скільки часу це займає?


Пробите колесо можна замінити за 15-30 хвилин.

Як поміняти колесо


Ось покрокова інструкція з заміни колеса.

Переконайся у безпеці


Найважливіше — це дотримуватись правил безпеки. Як тільки ти розумієш, що у тебе пробило колесо, потрібно зупинитись на узбіччі. Водити авто, в якого спустило шину не надто хороша ідея — це може зіпсувати обід колеса, але найголовніше, слід подумати про свою безпеку за кермом.
Вибери зручне та безпечне місце для зупинки, адже тобі потрібно буде стояти там деякий час, а також виконати певні дії з колесом. Якщо довелось зупинитись на узбіччі, переконайся, що ти видимий іншими водіями — увімкни аварійку та за можливості постав будь-які засоби, що зроблять тебе завчасно помітним учасникам дорожнього руху.

Закріпи машину


Увімкни стоянкове гальмо. Застосовуй колісні клини, а якщо їх немає, поклади камені або щось інше перед колесами, щоб зупинити рух автомобіля, коли ти почнеш міняти пробите колесо.

Підготуй авто


Якщо колесо має кришку-манжету, слід її зняти за допомогою плоского кінця гайкового ключа. Тепер ти повинен зробити те, що ми завжди бачили у фільмах — те, що ефектно робить кіношний автомеханік! Відкрути гайки натяжки, повернувши їх ключем проти годинникової стрілки. Вони матимуть певний опір, тож потрібно використовувати свою масу тіла. Саме той момент, коли заняття у тренажерному залі виправдають себе!
Поки слід просто послабити гайки та не викручувати їх повністю, ти зробиш це, коли вже будеш ставити запасне колесо. Після цього поклади домкрат під автомобіль. Правильне місце зазвичай знаходиться під рамою транспортного засобу поряд з колесом.
Щоб домкрат не вийшов з рівноваги, перед тим як підняти машину, поклади під нього невеликий дерев’яний брусок, це дуже важливий лайфхак, коли авто стоїть на поверхні з асфальту. Після правильного встановлення домкрата, підніми автомобіль до тих пір, поки шина не опиниться на відстані близько 15 см від землі.


Заміни колесо


Час відкрутити гайки повністю. Найскладніша частина позаду, тому це має бути досить легко.
Після цього зніми колесо. Потягни його акуратно до себе, поки воно не стане повністю вільним. Потім відкладати пробите колесо вбік так, щоб воно не скотилося.
Встанови запасну шину на болти балки та руками закрути гайки. Опусти автомобіль до такого рівня, коли шина торкається землі, але не має на собі повної ваги транспортного засобу. Затягни гайки наскільки це можливо, повернувши гайковий ключ за годинниковою стрілкою.

Ти готовий до руху


Тепер повністю опусти авто, вийми домкрат і збери всі інструменти.
Важливе зауваження: не відкладай на потім та одразу зателефонуй механіку і домовся про час, коли можна заїхати для заміни шини. Запасні шини зазвичай не призначені для довгого руху та високої швидкості. До того ж, не зайвим буде перевірити чи не було інших пошкоджень.

Чи можна залатати шину?


Якщо було тільки пробито шину, чи можна її відремонтувати замість встановлення нової? Відповідь на це запитання не може бути однозначною. Все залежить від характеру та причини ушкоджень. Тільки після огляду, професійний автомеханік зможе сказати, чи це безпечно залатати шину, чи обов’язково слід поміняти шину нову.

Доглядай за своїм авто


Добре бути готовим до дій у ситуації, коли раптово пробито шину. Але не забувай про регулярне обслуговування. Підтримувати шини у належному стані й час від часу перевіряти їх тиск — це необхідний мінімум.