Новини

Як користуватися ручником?

Кожному початківцю водієві необхідно знати, що таке гальмо стоянки - і для чого він потрібен в автомобілі, перш ніж вчитися користуватися ним. Пристрій і принцип дії стоянкового гальма вивчити нескладно, а плюси істотні.

Призначення пристрою гальма стоянки


Гальмо стоянки (також він називається ручне гальмо або, коротше, просто ручник) - важливий елемент гальмівного управління вашого авто. Основна система використовується безпосередньо під час руху. Але робота стоянкового гальма інша: він утримає автомобіль на місці, якщо воно стоїть на поверхні, що має ухил. Він допомагає здійснювати різкі повороти на спорткарах. Використання ручника буває і вимушеним: якщо основна система гальм відмовить, ручне гальмо ви застосуєте, щоб зупинити машину в екстреному, аварійному порядку.


Як користуватися ручником


Ручне гальмо по суті складається з механізму, що змушує гальмо діяти, у вигляді важеля або педалі, і тросів, які впливають на основну систему.

Як його задіяти?

Переведіть важіль, щоб він виявився у вертикальному положенні - ви почуєте, як клацне фіксатор. Що сталося всередині машини? Натягнулися троси - вони притискають до барабанів гальмівні колодки у задніх коліс. Тепер задні колеса виявилися в заблокованому положенні, машина гальмує.

Щоб знятися з ручного гальма, затисніть кнопку-фіксатор і опускайте важіль в початкове положення, вниз.

Як гальмувати ручником


Всіх, хто недавно сів за кермо, цікавить: чи можна гальмувати ручником в процесі руху?

По-перше, потрібно відразу усвідомити: гальмування ручником можливо не на кожному авто. У сучасних моделях машин ви просто не знайдете знайому ручку - там кнопочка, частина електронного управління. І ви не зможете скористатися їй, якщо машина знаходиться в процесі руху.

За допомогою різних тест-драйвів з'ясовано, що гальмувати ручником на ходу можна. Але робити це дію слід уважно. При різкому затягуванні ви моментально блокуєте задні колеса і ввійдете в занос або втратите управління. Головне - при затягуванні важеля Не крутіть кермо, інакше «поліцейський розворот» трапиться без вашої волі. Станете кінозіркою, коли не чекали.

Чи можна гальмувати ручником, якщо пересуваєтеся по слизькому або засніженому дорожньому полотну? Не рекомендується: таке покриття і так сумнівно в сенсі зчеплення коліс з трасою. Здійснюючи гальмування ручним гальмом, ви досягнете різного зчеплення задніх і передніх коліс з полотном, що може привести до аварійної ситуації.

Неодмінно враховуйте фактор швидкості руху. Якщо машина пересувається на низькій швидкості, то використання ручника призведе до розвороту. Якщо ж швидкість перевищує 170 км \ год, авто перевернеться. Використовуйте гальмування на ходу у виняткових випадках, при відсутності іншого виходу з ситуації, і тільки на сухому і рівному дорожньому полотні.

Обов'язково стежте за станом системи. Як і будь-який інший елемент керування транспортним засобом, вона потребує профілактичних оглядах і своєчасному технічному обслуговуванні. Тримайте його в ідеальному стані - цим ви знизите потенційний ризик аварійних ситуацій та зможете безпечно їздити на своєму авто.

Якщо стоїть АКПП


Ручне гальмо на автоматі - він же кнопка Р - допоможе вирівняти траєкторію руху, якщо вас заносить або при драйві. Відключається він, якщо натиснути кнопку повторно. Свої плюси у цієї системи є - на підйомі машина не відкотиться, регулювати нічого не потрібно. Ну і компактність, звичайно.